Kontakt

044 119 925

Shqip

Karnavali “Golden Eagle” i ka munguar Kosovës

Karnavali “Golden Eagle” i ka munguar Kosovës

2018-05-14

 Pronari i kompanisë “Frutex” Shaqir Palushi, gjatë fjalës së tij tha se karnavali  ka për qëllim të kthej festën e vjetër pagane, për t’i ruajtur vlerat e vjetra dhe për t’i promovuar ato të reja.Palushi tha se pjesëmarrja e madhe në karnavalin e parë që është organizuar ndonjëherë, i obligon ata q

Disa momente nga Karnavali

Disa momente nga Karnavali "Golden Eagle"

2018-05-14
Fotografi të tilla të mbushin me emocion, dhe shumë dashuri Golden Eagle sjell momente nga Karnavali "Golden Eagle" i cili është organizuar nga Kompania "Frutex"  Linku per shikimLinku per shikimKarnavali 2018 #karnavaligoldeneagle
Lansohet albumi i ri nga Gjiko

Lansohet albumi i ri nga Gjiko

2018-05-11

  Superylli shqiptar, Gjiko, ka lansuar albumin e ri të tij, ashtu siç edhe ka paralajmëruar ditë më parë. Me anë të një konference për shtyp ishte Gjiko ai që konfirmoi lansimin e albumit të ri në bashkëpunim me Golden Eagle, brendin më të madh shqiptar të pijeve energjike. Nga kjo marrëveshje,

Gjiko imazhi i ri i Golden Eagle

Gjiko imazhi i ri i Golden Eagle

2018-05-06

Ndërmarrja “Frutex” ka nënshkruar të enjtën marrëveshje bashkëpunimi me produksionin REDBOX, respektivisht reperin e këtij produksioni Gjiko. Albumi i artistit pejan do të jetë pjesë e kanaqeve të pijeve energjike “Golden Eagle”, ku në brendi të pijes është i vendosur një kod, përmes të cil

“Golden Eagle” edhe në Turqi

“Golden Eagle” edhe në Turqi

2018-02-08

 Kompania “Frutex” nga Suhareka ka nisur sot kontingjentin e parë me pijen energjike “Golden Eagle” për tregun e Turqisë.Distributor për Turqi do të jetë kompania “Nena Gida Ltd” nga Bursa. Përfaqësuesit e kësaj kompanie janë shprehur optimistë që ky produkt do të mirëpritet dhe do të

Dhurojmë dhurata për fëmijët

Dhurojmë dhurata për fëmijët

2018-01-14

Kompania FRUTEX, i cila merret me prodhimin e pijeve energjike “Golden Eagle” dhe  lëngjeve“Relax”, edhe këtë viti ka filluar të shpërndaj dhurata për fëmijët, në disa qytete të Kosovës. Iniciativa e nisur para disa viteve për shpërndarjen dhuratave për fundvit, tashmë është bërë traditë nga k

Golden Eagle tani edhe në Jemen

Golden Eagle tani edhe në Jemen

2018-01-14

Kompania Frutex sot ka nisur kontingjentin e parë për Jemen dhe ky është vendi i katërt pas Maurituanisë, Irakut dhe Jordanisë, që vetëm gjate këtij viti, pija energjike Golden Eagle dhe lëngjet Relax gjejnë treg te ri. Objektivi i Kompanisë Frutex është rritja e eksportit dhe nisja e kontin

Marrëveshje me Koperativa Show

Marrëveshje me Koperativa Show

2017-12-14

Reality Show “Kooperativa” dhe Fondacioni “Golden Eagle” kanë nënshkruar marrëveshjen e bashkëpunimit për nisjen e projektit televiziv me qëllim humanitar. Drejtuesi i Fondacionit “Golden Eagle”, Shaqir Palushi ka zyrtarizuar marrëveshjen me dy prezantuesit e Reality Show “Kooperativa”. Gja

Produktet Tona

Golden Eagle

Energy Drink

Më Shumë

Relax Juices

Lëngje Frutash

Më Shumë

Pije Freskuese

Të Gazuara

Më Shumë

Golden Eagle

Energy Drink

Golden Eagle lider në Kosovë  dhe rajon si simbol i cilësisë dhe shijës së përkryer .Golden Eagle ka filluar të pushtoj edhe botën duke qenë prezente në 29 vende.