Kontakt

044 119 925

Mirë se vini në Frutex

Hapet muzeu i martirëve të “Familjes Berisha” në Suharekë

Më Shumë

Fondacioni “Golden Eagle” do të ndërtojë një shtëpi të re për familjen nga Thumana

Familja Jangozi është një ndër familjet e Thumanës qër fat të keq mbetën të pastrehë nga tërmeti i 26 nëntorit. Z. Sali erdhi në program për të falenderuar dhe për t’i shprehur mirënjohjen bashkëshortes së tij, Resmijes.

FRUTEX ua kthen buzëqeshjen fëmijëve për festa, shpërndan mbi 2000 dhurata

Kompania një trajtim dhe kujdes të veçantë gjithmonë i kushton fëmijëve, dhe me shpërndarjen e dhuratave, mundohet që t’ia kthej sa do pak buzëqeshjen në fytyrat e këtyre fëmijëve.

Golden Eagle edhe në Amerikë

Pija energjike Golden Eagle, shumë shpejt mund ta gjeni edhe në dy shtete të ShBA-së.Shtete e radhës që mirëpresin pijen energjike Golden Eagle, janë edhe dy shtete të ShBA-së, New Yok dhe Chicago.

E jashtëzakonshme, Relax në Izrael!

Nga sot kompania Frutex filloi t’i eksportojë lëngjet Relax në shtetin e Izraelit, duke iu bashkangjitur listës së vendeve ku eksportohen këto produkte.

Pija nga Kosova ‘pushton’ marketet gjermane

Pija energjike prodhim i Kosovës, ‘Golden Eagle’, ka ‘pushtuar’ pothuajse gjysmën e tregut botëror. Kjo pije e cila pa dyshim që është tejet e dëshiruar nga qytetarët, shihet prezent edhe në një nga supermarketët me të fuqishme në tregun gjerman ‘Rewe”, ku paleta të shumta me pijen ‘Made In Kosova’ e cila prodhohet në Suharekë janë të prezantuara në brendësi të këtij supermarketi, me një cilësi dhe kualitet të lartë.

Biznesmeni Shaqir Palushi i fton kompanitë t’i rrisin pagat

Pronari i kompanisë “Frutex” Shaqir Palushi u ka bërë thirrje pronarëve të kompanive vendore që të bëjnë rritjen e pagave për punëtorët e kompanive të tyre, pasi vetëm në këtë mënyrë mund ta ndalin braktisjen e Kosovës nga rinia.

Fondacioni “Golden Eagle”Ndan 100 bursave (Video)

Në vazhdën e aktiviteteve në të mirën e komunitetit, Fondacioni “Golden Eagle”, të shtunën fillon fushatën, gjatë së cilës do të përzgjedhen 100 studentët që do të fitojnë bursë nga ky institucion, në vitin akademik 2018 – 2019.

Më Shumë

Fondacioni Humanitar Golden Eagle

Nga sot fillon fushatën për mbledhjen e fondeve për 100 Bursa për student, për vitin akademik 2018/2019. Të drejtë aplikimi kanë të gjithë studentët nga Kosova, Shqipëria dhe Maqedonia.

Më Shumë

Gjiko Shpalos projektin e ri "ENERGJIKO"

Ndërmarrja “Frutex” ka nënshkruar të enjtën marrëveshje bashkëpunimi me produksionin REDBOX, respektivisht reperin e këtij produksioni Gjiko. Albumi i artistit pejan do të jetë pjesë e kanaqeve të pijeve energjike “Golden Eagle”, ku në brendi të pijes është i vendosur një kod, përmes të cilit mund të shkarkohet albumi.

Gjiko imazhi i ri i Golden Eagle

Kemi nënshkruar të enjtën marrëveshje bashkëpunimi me produksionin REDBOX, respektivisht reperin e këtij produksioni Gjiko. Albumi i artistit pejan do të jetë pjesë e kanaqeve të pijeve energjike “Golden Eagle”, ku në brendi të pijes është i vendosur një kod, përmes të cilit mund të shkarkohet albumi direkt nga web faqja e kompanisë

Më Shumë

Golden Eagle

Pija energjike më e kërkuara në Kosovë, prezente në treg që nga vitet 2000, Golden Eagle sjell energji, freski dhe rrit koncentrimin. Është e njohur si pije që rrit përqendrimin, duke larguar lodhjen dhe gjumin. Është pija idelae për të rezistuar orarit të punës gjatë natës

Më Shumë

Fondacioni Golden Eagle

Me qëllim të senzibilizimit dhe përkrajhen e rasteve të rënda, ne kemi themeluar fondacionin Golden Eagle. Ky fondacion ka për qëllim të ndihmoj indivit dhe familje në kushte të rënda për jetë

Më Shumë

Produktet Tona

 

Golden Eagle

Energy Drink

Golden Eagle lider në Kosovë  dhe rajon si simbol i cilësisë dhe shijës së përkryer .Golden Eagle ka filluar të pushtoj edhe botën duke qenë prezente në 29 vende.

informacione tË ndryshme

Hapet muzeu i martirëve të “Familjes Berisha” në Suharekë, i financuar  nga fondacioni Golden Eagle

Hapet muzeu i martirëve të “Familjes Berisha” në Suharekë, i financuar nga fondacioni Golden Eagle

22 vite më parë, forcat serbe fillimisht kishin shtënë me armë zjarri në drejtim të rreth 52 anëtarëve të familjes Berisha,

Fondacioni Humanitar Golden Eagle ndan 13000 euro për mantilbarëdhet

Fondacioni Humanitar Golden Eagle ndan 13000 euro për mantilbarëdhet

Sot syt e të gjithë njerzimit janë drejtuar tek mjekët të cilet i shohim si shpresë e vetme për shpëtim nga kjo e keqe që

Kompania

Kompania "Frutex" sot ka nënshkruar marrveshje me kompanin ”Bitien Corporation” nga Jordania.

Sot, në ambientet e kompanisë u nënshkrua marrëveshja për bashkëpunim në mes “#Frutex” dhe kompanisë”Bitien Corporation”

Biznesmeni i njohur kosovar vendosë që të ua paguaj sigurimet shëndetësore punëtorëve të tij

Biznesmeni i njohur kosovar vendosë që të ua paguaj sigurimet shëndetësore punëtorëve të tij

Pronari i kompanisë “Frutex”, Shaqir Palushi ka vendosur që të ua paguaj sigurimet shëndetësore punëtorëve të tij.Ai përm

Përmes seksionit të lajmeve ne do të ju mbajmë të informuar me të gjitha risitë dhe aktivitetet që naknë të bëjnë me kompaninë tonë. Lajmet më të fundit nga departamenti i inforimit në Frutex i gjeni këtu 

Shiko të gjitha

Fondacioni Golden Eagle

36

Shtëpi të ndërtuara për
familjet në nevojë.

29

Fëmijë të ndimuar për shërim
jashtë vendit

35

Fusha sportive për rekreacion
për fëmijë

29

Shtëpi të ndërtuara për
familjet në nevojë

Të gjitha aktivitetet tona në kuadër të Fondacionit Golden Eagle i gjeni edhe në faqen tonë zyrtare në Facebook

Aty do ti publikojmë të gjitha rastet ku kemi kontribuar përmes fondacionit tonë me fotografi, lajme dhe video përkatëse

SHIKO FAQEN

Me qëllim të senzibilizimit dhe përkrajhen e rasteve të rënda, ne kemi themeluar fondacionin Golden Eagle. Ky fondacion ka për qëllim të ndihmoj indivit dhe familje në kushte të rënda për jetë

fondacioni

Video GALERIA  

Për shkak të vëllimit të madh të videove, jemi munduar ti sjellim disa prej tyre, të cilat mund ti gjeni në video galerinë. Në të ardhmen do ta pasurojmë këtë galeri me video të reja

SHIKO TË GJITHA

disa nga vendet ku jemi prezent

Suksesi i produkteve tona nuk kufizohet vetëm brenda Kosovës. Produktet tona tani shpërndahen në disa shtete evropiane dhe botërore. Kjo dëshmon më së miri për cilësinë e lartë të produkteve tona. 

Shqipëri

Që nga viti 2007

Angli

Që nga viti 2009

Amerikë

Që nga viti 2003

Slloveni

Që nga viti 2003

Gjermani

Që nga viti 2003

Zvicer

Që nga viti 2003

Itali

Që nga viti 2003

Libi

Që nga viti 2003

Austri

Që nga viti 2003

Gabon

Që nga viti 2003

Kompania Frutex

Top Ndërrmarrja e vitit 2015

Agjensioni për Promovim të Investimeve dhe Zhvillim të Ndërmarrjeve - KIESA në bashkëpunim me Shoqatën e Eksportuesve të Kosovës ndanë çmimin për top ndërmarrjen eksportuese të vitit.

SHIKO TË GJITHA

Rreth Nesh

Në vitin 1999 ndërmarrja frute plaçkitet dhe thyhet plotësisht, duke paralizuar prodhimin dhe punën e punëtorëve. Pas përfundimit të luftës, në pjesën e dytë të vitit 1999, themeluesit e ndërmarrjes realizuan menjëherë hapat e parë për rindërtimin e fabrikës dhe rifillimin e punës.

SHIKO TË GJITHA