Kontakt

044 119 925

Golden Eagle për Çun Lajqin

Përkrahje për artistin Çun Lajqi

Sikurse edhe në emisionet tjera n’Kosovë Show, edhe në këtë javë ka pasur plot momente interesante dhe befasi.

Por, ka ndodhur edhe një mrekulli, shkruan Gazeta NewBorn. Në mes të emisionit është shfaqur një pamje e një familje nga Istogu, e cila jetonte në kushte ekstreme për jetë.

Aktori i njohur ka folur në emisionin "N'Kosovë Show" me emocione dhe lot në sy, duke prekur thellësisht publikun e pranishëm, shikuesit dhe një njeri në veçanti, i cili e hapi zemrën dhe ja zgjati dorën e bamirësit, aktorit të madh.

Zotëri Shaqir Palushi, pronari i kompanisë "Frutex" dhe "Golden Eagle", i emocionuar e me sy të përlotur i bëri surprizen më të bukur aktorit me zemër të thyer, duke i thënë se do ta ketë ndihmën e tij, se do t'ia renovojë banesën e do ti qëndrojë pranë, shkruan "Kosovarja".

Ky nuk është gjesti i parë human që bënë pronari i "Frutex" dhe "Golden Eagle". Shaqir Palushi është drejtor i Fondacionit “Golden Eagle” që është themeluar nga Kompania "Frutex" në Therandë në vitin 2015 dhe që atëherë ky Fondacion ka ndarë donacione për institucione shëndetësore, institucione shkollore, bursa për student dhe familje në nevojë, etj. Përmes këtoj fondacioni humanitarë e bamirës janë ndërtuar edhe shumë shtëpi për familje skamnore.

Produktet Tona

 

Golden Eagle

Energy Drink

Golden Eagle lider në Kosovë  dhe rajon si simbol i cilësisë dhe shijës së përkryer .Golden Eagle ka filluar të pushtoj edhe botën duke qenë prezente në 29 vende.