Kontakt

044 119 925

Hapet muzeu i martirëve të “Familjes Berisha” në Suharekë, i financuar  nga fondacioni Golden Eagle

Hapet muzeu i martirëve të “Familjes Berisha” në Suharekë, i financuar nga fondacioni Golden Eagle

2021-05-05

22 vite më parë, forcat serbe fillimisht kishin shtënë me armë zjarri në drejtim të rreth 52 anëtarëve të familjes Berisha, e më pas viktimat e të plagosurit i kishin bartur në një kafiteri, ku i kishin gjuajtur me bomba, për t’u siguruar se askush s’do të mbijetojë. Nga kjo masakër kanë mbi

Fondacioni Humanitar Golden Eagle ndan 13000 euro për mantilbarëdhet

Fondacioni Humanitar Golden Eagle ndan 13000 euro për mantilbarëdhet

2020-03-22

Sot syt e të gjithë njerzimit janë drejtuar tek mjekët të cilet i shohim si shpresë e vetme për shpëtim nga kjo e keqe që ka kapluar boten.Ata sot po rrezikojnë jeten e tyre për të shpëtuar jetë.Zoti i ruajt kudo që janë.Fondacioni Golden Eagle ndanë për stafin e Reparti Infektivë të QKUK-së:10000 E

Kompania

Kompania "Frutex" sot ka nënshkruar marrveshje me kompanin ”Bitien Corporation” nga Jordania.

2020-01-29
Sot, në ambientet e kompanisë u nënshkrua marrëveshja për bashkëpunim në mes “#Frutex” dhe kompanisë”Bitien Corporation” nga #Jordania.Kontigjenti i parë prej 4 kontinjereshGolden Eagle, do te dërgohet së shpejti. 
Biznesmeni i njohur kosovar vendosë që të ua paguaj sigurimet shëndetësore punëtorëve të tij

Biznesmeni i njohur kosovar vendosë që të ua paguaj sigurimet shëndetësore punëtorëve të tij

2020-01-28

Pronari i kompanisë “Frutex”, Shaqir Palushi ka vendosur që të ua paguaj sigurimet shëndetësore punëtorëve të tij.Ai përmes një postimi bëri të ditur se kjo iniciativë do të fillojë qysh nga muaji shkurt, shkruan Indeksonline.Palushi tha se këtë gjë po e bën për aq kohë sa instuticionet e vendi

Fondacioni “Golden Eagle” do të ndërtojë një shtëpi të re për familjen nga Thumana

Fondacioni “Golden Eagle” do të ndërtojë një shtëpi të re për familjen nga Thumana

2020-01-19

Familja Jangozi është një ndër familjet e Thumanës qër fat të keq mbetën të pastrehë nga tërmeti i 26 nëntorit.  Z. Sali erdhi në program për të falenderuar dhe për t’i shprehur mirënjohjen bashkëshortes së tij, Resmijes. Saliu dhe Resmija kishin punuar dhe kursyer vazhdimisht për të ndërtuar shtëp

FRUTEX ua kthen buzëqeshjen fëmijëve për festa, shpërndan mbi 2000 dhurata

FRUTEX ua kthen buzëqeshjen fëmijëve për festa, shpërndan mbi 2000 dhurata

2019-12-23

Iniciativa e nisur disa vite më herët, për shpërndarjen e dhuratave, për festat e fund vitit, tashmë është kthyer në traditë në kompaninë FRUTEX. Kjo, traditë ka vazhduar edhe këtë vit, ku kompania FRUTEX, ka shpërnda mbi 2000 dhurata. Kompania Frutex sot ka bërë shpërndarjen e dhuratave në shk

Fondacioni “Golden Eagle” me donacion mbi 7000 euro për banorët e prekur nga tërmeti

Fondacioni “Golden Eagle” me donacion mbi 7000 euro për banorët e prekur nga tërmeti

2019-11-27

Tërmeti që ka goditur Shqipërinë në mëngjesin e së martës e që deri më tani ka rezultuar me mbi 20 të vdekur dhe mbi 600 të lënduar padyshim që ka mobilizuar shumë miq të shtetit shqiptar. Mëngjesin e së mërkurës punëtorët e kompanisë Frutex, veçmas detyrave të përditshme me iniciativë të pronarit

FONDACIONI “GOLDEN EAGLE” DËRGON KAMIONË ME NDIHMA NË SHQIPËRI

FONDACIONI “GOLDEN EAGLE” DËRGON KAMIONË ME NDIHMA NË SHQIPËRI

2019-11-27

Tërmeti që ka goditur Shqipërinë në mëngjesin e së martës e që deri më tani ka rezultuar me 18 të vdekur dhe mbi 600 të lënduar padyshim që mobilizuar shumë miq të shtetit shqiptar. Edhe kompania vendore Frutex në kuadër të Fondacionit “Golden Eagle” po bashkëndjen me dhimbjen e familjarëve

Produktet Tona

 

Golden Eagle

Energy Drink

Golden Eagle lider në Kosovë  dhe rajon si simbol i cilësisë dhe shijës së përkryer .Golden Eagle ka filluar të pushtoj edhe botën duke qenë prezente në 29 vende.