Kontakt

044 119 925

Shqip

Golden Eagle Shampanjë

Golden Eagle Shampanjë

Golden Eagle Shampanjë sjell energji, freski dhe rrit koncentrimin. Është e njohur si pije që rrit përqendrimin, duke larguar lodhjen dhe gjumin. Është pija idelae për të ahengje dhe festa në ambiente shtëpiake ose në klube

detaje

Përbërsit kryesor: ujë, sheqer, acid limoni E330, CO2 min. 3 gr/l, taurin (400 mg/l), rregullator aciditeti: trisodium citrat, aroma natyrale, aroma kofein (320 mg/l), inositol (195 mg/l), e ngjyrosur me E150d. Materia e thatë min.10%. E pasterizuar. Nuk preferohet konsumimi nga personat e ndjeshëm në
kofein, personave diabetik, grave shtatëzane dhe fëmijëve, personave të cilët kanë probleme me zemër. Nuk preferohet të konsumohet me alkool. *DRD Sasia e rekomanduar ditore 500 ml. Afati i përdorimit i shtypur në fund të kanaqës.

  • Furnizon trupin me energji
  • Largon lodhjen dhe plogështinë
  • Simulon sistemin nervor dhe ngrit përqendrimin
  • Mundëson largimin e gjumit dhe ngrit fokusimin
  • Ndihmon shoferët për vozitje të gjata

pyetje

A guxon të pihet nga diabetikët

Me rëndësi është se Golden Eagle përmban sheqer, dhe nuk rekomandohet tek personat me nivel të lartë të sheqerit në gjak. Megjithatë preferohet të konsultonei me mjekun paraprakisht.

Golden eagle së shpejti do të jetë në treg me versionin Pa Sheqer

Cila është saisa e rekomanduar ose e limituar e konsumit

Gjatë studimeve nuk është treguar ndonjë efekt anësore edhe kur është konsumuar në sasi të mëdha. Megjithatë kjo varet prej individëve dhe gjendjes së tyre shëndetësore.

Sasia e rekomanduar është 500 ml (2 kanaqe alumini) sepse nëse konsumoni më shumë, efekti i pagjumësisë do të zgjatet.

Kush e kontrollon cilësinë

Frutex SH.P.K. i kushton vëmendje të veçantë cilësisë dhe mbikqyrjes së saj, andaj për këtë qëllim ne kemi angazhuar shumë institute kompetente si mbikqyres të vazhdueshëm të cilësisë siç janë:

  • Instituti Austriak LAW GmbH
  • Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës
  • Instituti Bujqsor i Kosovës
  • dhe nga laboratori që operon në kuadër të fabrikës

 

Ku prodhohet Golden Eagle dhe pijet tjera Frutex

Të gjitha pijet, përfshirë Golden Eagle, lëngjet Frutex dhe Relax prodhohen në Kosovë me teknologji moderne Italiane, Gjermane, Sllovene dhe Kanadeze

Më shumë informata

Për çdo kërkesë dhe pyetje që mund të keni rreth kompanisë ose produkteve tona, ju lutemi që të na kontaktoni dhe ne do të kemi kënaqësinë që t'ju përgjigjemi porosive tuaja. Na shkruani përmes faqes kontaktuese

NA KONTAKTONI

 

Produktet Tona

Golden Eagle

Energy Drink

Më Shumë

Relax Juices

Lëngje Frutash

Më Shumë

Pije Freskuese

Të Gazuara

Më Shumë

Golden Eagle

Energy Drink

Golden Eagle lider në Kosovë  dhe rajon si simbol i cilësisë dhe shijës së përkryer .Golden Eagle ka filluar të pushtoj edhe botën duke qenë prezente në 29 vende.